Na jaké otázky můžeme hledat odpověď?

Jak funguje lidské srdce?

Zdroj a nafocený postup: zde

Co potřebujeme?

• karton/ čtvrtka
  • brčka
  • příze nebo provázek
  • černá fixa
  • nůžky
  • izolepa/ samolepící páska

Postup:

1. Začněte obkreslováním ruky tužkou nebo fixem. Nyní vytvořenou šablonu ruky a zápěstí opatrně vystřihněte nůžkami.
  2. Nastříhejte brčka na kousky tak, aby se vám na každý prst vešly 3 kůstky (články prstů) a na palec 2. Dané kousky brček upevněte izolepou.
  3. Nyní přidejte záprstní kosti a také je připevněte lepicí páskou. (TIP: Lze použít různobarevná brčka, aby se děti mohly ptát na názvy kostí. Případně je možné, aby děti jednotlivé kosti nadepsaly.
  4. Přilepte provázek na vrch každého prstu a palce. Provázek představuje šlachy.
  5. Na všech pěti prstech postupně protáhněte provázek připevněnými kousky brček.
  6. Po provlečení vždy na konci vytvořte smyčku.

TIP: Lze využít i obdobného, ale mírně složitějšího modelu, video návod naleznete zde

Jak fungují svaly, vytvořte si s dětmi model, zde.